Az új webáruház: élményközpontú digitális eladások

A klasszikus webáruházmodell: kiraktszerű főoldal termékképekkel és –leírásokkal. Ez a webáruház lehet reszponzív és modern technológiákat használó, de alapjaiban egy olyan online boltról beszélünk, ami nem perszonalizált. Ez a webshop nem veszi figyelembe, hogy mire van épp szükséged vagy hol tartasz a sales-ciklusban: teljesen magadra hagy a vásárlással.

És ez a szemlélet már továbbfejlődött.

A modern webáruházban a vásárlás személyre szabott és élményközpontú. Ebben a cikkben az ehhez kapcsolódó fogalmakat ismerheted meg.

A perszonalizált marketing ennyivel eredményesebb

Veled is előfordult már, hogy rákerestél egy cégre, majd később minden hirdetési felületen a cég reklámjaival találkoztál (remarketing).

Már megszoktad, hogy hírlevelekben a neveden szólítanak, esetleg a földrajzi adataidnak megfelelő ajánlatokat kapod, szülinapodon felköszöntenek.

A perszonalizált marketing az emberek többségének jólesik, neked pedig magasabb konverziókat hoz: te is szívesebben reagálsz az igényeidre szabott ajánlatokra, melyek a megfelelő stílusban, a megfelelő csatornán és a megfelelő időben jutnak el hozzád.

Ma a tömegkommunikáció nem működik, a perszonalizáció csillaga viszont felfelé ível.

Webáruház-modell: vásárlók helyett előfizetők

Tegyük fel a példa kedvéért, hogy olyan termékeket árulsz, amelyek időnként elfogynak: tisztálkodószerek, ételek és italok, motorolaj és kávé és bármi más, amit rendszeresen használunk és el tud fogyni.

Ha vannak hűséges vásárlóid, akkor egyrészt szerencsés vagy és jól építed a webáruházadat, másrészt valószínűleg sok-sok ismétlődő rendelést látsz a tranzakciók között.

Mindkettőtök életét egyszerűbbé teheti, ha bevezetsz egy előfizetéses modellt.

CRM-katasztrófákon innen és túl. 3 tipp, hogy elkerüld a rossz adaptációt!

A CRM-rendszert bevezetni és megszokni általában nagyon nehéz. Ez a mondat nem szerepel a CRM-rendszerek marketingszövegében, mert el akarják neked adni a szoftvert, a kínlódás meg rossz selling point.

Tény, hogy egy jó rendszer nagy versenyelőnyt jelent, mert felgyorsítja a folyamataidat, egyszerűbbé és átláthatóbbá teszi az ügyfélkezelésedet és megkönnyít számtalan marketingtevékenységet (hűségprogramokat, utókövetést, értékesítést stb.).

De könnyű elrontani a bevezetést, mert meg kell szokni a használatát, így a legtöbb cégnél csak porosodik a rendszer.