A félreértett konverzióoptimalizálás és az optimalizálás szintjei

A konverzióoptimalizálás az a folyamat, amikor egy átlagosan működő weboldalból sok-sok próbálkozással létrehozod a legjobban működő weboldalt.

Miért kell próbálgatni?

Azért, mert nem vagy okosabb a piacnál – és bármennyit tanulsz, soha nem leszel az.

Félre ne értsd: a marketingtudás hasznos (sőt), és akkor leszel a legsikeresebb, ha ismered az UX-központú dizájnt... ha jó ajánlatokat állítasz össze... ha jól határozod meg a célcsoportodat... ha jól pozicionálod magad a piacodon... ha hatékony szövegeket írsz... ha a kampányaidat a legnagyobb pontossággal állítod be és így tovább.

De a végszót mindig a látogatód mondja ki: vagy konvertál a forgalmad... vagy nem.

5 lépés, amellyel megmentheted a halódó social felületedet

Néha a legjobb posztodra sem jön visszajelzés és egy hete nem érkezett a Facebook-oldaladról vásárló. Máskor a céged legerősebb social platformját eltemetik az adott évben tizenharmadik alkalommal (lásd a „Facebook/LinkedIn/Google+ meghalt” cikkeket).

Felteszed a kérdést, hogy ugyan kinek kell a közösségi média. Hát épp nem megy, hát épp temetik, hát csak a nyűg van vele!

A csalódott és kiábrándult cégvezető vagy marketinges már lekapcsolná a cég Facebook-oldalát.

Hogyan mentsd meg a halódó(nak tűnő) felületedet?

Minden, amit az A/B tesztelésről tudnod kell!

Az oldalad valamennyire működik, de az A/B teszt gondoskodik arról, hogy az oldalad eredményeit kimaxold. Mindegy, hogy milyen weboldalad van és azon mit értékesítesz: ha online kommunikálsz, akkor A/B tesztelned kell, ha maximális hatékonyságra törsz. A „kell” szót úgy értsd, hogy ezzel leszel sikeres.

(Egyébként offline is lehet tesztelni.)

Nagyon fontos ez a cikk, mert kevés cég tesztel nemhogy folyamatosan, de egyáltalán. Mindeközben szakmai konferenciákra jársz és keresed a növekedési lehetőségeket – melyek mindvégig megvoltak az oldaladban, csak nem hoztad ki belőle.

Az A/B teszt azért nagyszerű eszköz, mert befektetés nélkül emelheted meg az oldalad eredményeit – hiszen mindvégig az oldalad elemeit módosítod.

Kell a webáruházadnak egy ügynökség? Milyen? Mikor? Miért?

Feltételezem, hogy a webáruházadat minden területen növelni szeretnéd – legyen több eladás, nagyobb forgalom, több látogató, nagyobb piaci részesedés és így tovább.

Amikor elindulsz, akkor minden a Te kezedben van. Remélhetőleg megbíztál egy webdizájnert és egy programozót, hogy igényes, gyönyörűszép, használható (és még fontosabb: bővíthető) webshopot kapjál... de alapvetően te felelsz a termékekért, te intézed a marketinget, te tárgyalsz a beszállítókkal, te levelezel a vásárlókkal... tehát minden a te kezedben van és minden a te felelősséged.

Ezzel semmi gond nincs: kevés induló cég engedheti meg magának azt, hogy 10 különböző szakembert felvegyen azonnal.

3 meghatározó trend a CX-ben (vásárlói élmény)

Ma nem létezik konverzióoptimalizálás és átfogó onlinemarketing-stratégia a Customer Experience (CX) nélkül. Ez az irányvonal az, amikor nemcsak azt elemezed, hogy neked, mint weboldaltulajnak mi a jó (természetesen a minél magasabb konverzió, minél több eladás), hanem a vásárlói élményre építed fel a weboldaladat.

Ez több okból is fontos.